Czy na Sardynii będzie można wziąć ślub nago? Włosi promują kontrowersyjną wolność

Czy na Sardynii będzie można wziąć ślub nago? Włosi promują kontrowersyjną wolność
Autor Kamila Stanek
Kamila Stanek08.05.2024 | 4 min.

Wyobraźcie sobie scenę: stoicie na słonecznej plaży otoczeni bliskimi i kochanymi, ale wszyscy jesteście... nadzy. Brzmi szalenie? Nie na Sardynii! Tamtejsze władze niedawno zdecydowały, że naturyści będą mogli celebrować ceremonię zawarcia związku małżeńskiego na plaży Benas. To krok naprzód dla wolności i kontrowersyjny pomysł, który może wzbudzić sporo dyskusji.

Nagie śluby na plaży Benas na Sardynii

Wyobraźcie sobie scenę: stoicie na słonecznej plaży otoczeni bliskimi i kochanymi, ale wszyscy jesteście... nadzy. Brzmi szalenie? Nie na Sardynii! Tamtejsze władze niedawno zdecydowały, że naturyści będą mogli celebrować ceremonię zawarcia związku małżeńskiego na plaży Benas. To krok naprzód dla wolności i kontrowersyjny pomysł, który może wzbudzić sporo dyskusji.

Na wydłużonej piaszczystej plaży Benas położonej na północnym wybrzeżu Sardynii, już wkrótce pary zakochanych będą mogły powiedzieć sobie sakramentalne "tak" bez żadnych ubrań na ciele. Zainspirowany niemiecką nudystyczną parą, burmistrz miasteczka San Vero Milis uznał, że należy umożliwić nagie śluby wszystkim chętnym.

Władze miejscowości zdecydowały się na ten niespotykany krok w odpowiedzi na rosnącą popularnością ślubów naturystycznych. Naturyści od dawna upodobali sobie tę spokojną, piaszczystą plażę, a teraz będą mogli na niej nie tylko wypoczywać, ale również złożyć przysięgę małżeńską au naturel.

Filozofia życia w zgodzie z naturą

Pomysł ślubów naturystycznych na Sardynii jest wyrazem głębszej filozofii życia w zgodzie z naturą, którą wyznają nudyści. Burmistrz San Vero Milis, Luigi Tedeschi, zdeklarowany antyfaszysta, dostrzega w nagich ceremoniach ślubnych symbol sprzeciwu wobec rosnącej fali nacjonalizmu i reżimów ograniczających wolności obywatelskie.

Według Tedeschiego, nagość nie ma nic wspólnego z seksem. Dla nudystów jest to styl życia, filozofia pełnego zjednoczenia z naturą i odrzucenia zbędnych ograniczeń narzucanych przez społeczeństwo. Nagie śluby mają być więc manifestacją ślubnej wolności, prawem każdej pary do celebrowania swojej miłości w sposób zgodny z ich przekonaniami.

Burmistrz uspokaja przy tym, że do tej pory nie dochodziło do żadnych nieporozumień pomiędzy nudystami a "zwykłymi" plażowiczami. Beztroskie małżeństwo na plaży Benas nie powinno więc nikomu przeszkadzać - kto nie chce oglądać nagich ciał, może po prostu odwrócić wzrok w stronę morza.

Czytaj więcej: Alergie u dorosłych? Zaskoczysz się, jak łatwo można je nabyć

Próba przyciągnięcia nudystycznych turystów

Zdjęcie Czy na Sardynii będzie można wziąć ślub nago? Włosi promują kontrowersyjną wolność

Decyzja o umożliwieniu ślubów nago na plaży Benas ma również podtekst ekonomiczny. Władze San Vero Milis liczą, że ściągnie to na Sardynię więcej nudystycznych turystów, którzy cenią sobie porządek i dbają o czystość odwiedzanych miejsc.

  • Burmistrz Tedeschi wyjaśnia: "Zwyczajni turyści w ubraniach zwykle zachowują się gorzej i zostawiają po sobie śmieci na plaży."
  • "Obszar wydzielony dla naturystów jest zawsze nieskazitelnie czysty."

Organizacja nagich ceremonii ślubnych ma być zachętą dla nudystów, by częściej odwiedzali tę malowniczą część Sardynii. Władze liczą, że uda im się w ten sposób ściągnąć turystów dbających o porządek i szanujących naturalne piękno wyspy.

Choć pomysł ślubów nago na Sardynii może początkowo brzmieć kontrowersyjnie, jest wyrazem poszanowania wolności jednostki i prawa do życia w zgodzie z własnymi przekonaniami. Jeśli ceremonia będzie odbywać się z rozwagą i nie krzywdzi nikogo, dlaczego by nie? W końcu miłość zwycięża wszelkie uprzedzenia.

Najczęściej zadawane pytania

Nie, nagie śluby będą możliwe tylko na plaży Benas, na północnym wybrzeżu Sardynii. Ta wydłużona piaszczysta plaża została oficjalnie wyznaczona jako miejsce przyjazne dla nudystów, gdzie mogą swobodnie praktykować swój styl życia i celebrować ceremonię zaślubin bez ubrań.

Pomysłodawcą był Luigi Tedeschi, burmistrz miasteczka San Vero Milis. Zainspirował się prośbą niemieckiej pary nudystów, którzy chcieli wziąć ślub na plaży Benas. Tedeschi uznał, że należy dać parom naturystycznym możliwość zawarcia małżeństwa "au naturel".

Według burmistrza Tedeschiego, nagość nie ma nic wspólnego z seksem czy niemoralnością. Jest to styl życia i filozofia bliskości z naturą, która powinna być szanowana. Nagie śluby mają być wyrazem wolności i prawem par do celebrowania miłości zgodnie z własnymi przekonaniami.

Na plaży Benas od dawna wyznaczono część dla naturystów, z dala od osób noszących stroje kąpielowe. Dzięki temu nie dochodziło do żadnych nieporozumień - każdy mógł wypoczywać zgodnie ze swoimi preferencjami. Ci, których razi nagość, mogą po prostu odwrócić wzrok.

Tak, władze San Vero Milis liczą, że organizacja nagich ślubów przyciągnie na Sardynię więcej nudystycznych turystów. Naturyści zwykle są bardziej zdyscyplinowani i dbają o czystość odwiedzanych miejsc, więc gmina liczy na ich pozytywny wpływ na region.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Tworzenie Mapy Marzeń na Komputerze: Proste Kroki do Mapy Szczęścia
  2. Nietypowy zakaz w Japonii? Rząd wydał ostrzeżenie dla turystów i cyfrowych nomadów
  3. Paznokcie w Kolorze Bordowym: Jeden Krok do Idealnego Stylu z Paznokciami Bordo i Swetrami do Sukienek
  4. Jak Pokonać Lęk Przed Bliskością i Strach Przed Związkiem - Odkryj Terapie i Poznaj Fobię Bliskości
  5. Nowy znak zodiaku - jak wężownik może wpłynąć na twój horoskop
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kamila Stanek
Kamila Stanek

Jestem coachem randkowym z 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się we wspieraniu singli w nawiązywaniu wartościowych relacji uczuciowych. Na blogu dzielę się sprawdzonymi technikami flirtu, small talku i umawiania randkowych spotkań. Dodaję odwagi, by każdy mógł przeżywać spełnienie w miłości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły